Almanya İş Vizesi Hakkında

Almanya İş Vizesi

Almanya İş Vizesi, Almanya’da çalışmak isteyen yabancılar için gerekli olan bir vize türüdür. Bu vize için başvuruda bulunmak için, adayın işvereni tarafından Almanya İşçi İstihdam Ofisi’ne (Federal Employment Agency) yapılması gereken bir başvuru ve işverenin adayın işe alınması için gerekli olan belgelerin sunulması gerekir.

 

Adaylar, vize başvurularını yaptıktan sonra, Almanya’daki bir konsoloslukta mülakat yapmaları ve sağlık kontrolünden geçmeleri gerekebilir. Ayrıca, adayların dil bilgisi, eğitim ve iş deneyimi gibi kriterleri de karşılamaları gerekir.

 

Genellikle 1-2 ay içinde işleme alınır ve başvuruda bulunan kişiye bir yanıt verilir. Eğer vize başvurusu kabul edilirse, vize için ödeme yapılması ve pasaportta vize yapılması gerekir.

 

Genellikle iki yıl için verilir ve bu süre içinde aday, Almanya’da çalışmaya devam edebilir. Ancak, vize sona erdikten sonra, adayın vize yenileme başvurusunda bulunması gerekir.

 

Almanya İş Vizesi almak için başvuruda bulunan adaylar, Almanya’da çalışmaya başlamadan önce mutlaka yasal işçi olarak kaydedilmelidirler. Ayrıca, Almanya’da çalışmaya başladıktan sonra, adayların yasal olarak çalıştığını kanıtlamak için işverenleri tarafından verilen belgelerle birlikte, Almanya İşçi İstihdam Ofisi’ne (Federal Employment Agency) kayıt yaptırmaları gerekir.

 

Bu vize, çalışma izinli olarak Almanya’da kalmak isteyen yabancılar için önemli bir adımdır. Ancak, vize başvurusu yaparken dikkatli olunması ve gerekli belgelerin zamanında sunulması gerekir. Bu konuda endişelenmenize hiç gerek yok çünkü Europe Job Center her adımda sizin yanınızda olacaktır.

EJC Her Adımda Yanınızda

Süreç hakkında veya denklikler hakkında aklınıza takılan bir şey olması durumunda çağrı merkezimizi arayabilir, mail yoluyla ulaşabilir, ofisimizi ziyaret edebilir veya WhatsApp hattımız üzerinden anlık destek alabilirsiniz.

 

Europe Job Center’ın tüm varlığıyla arkanızda olması vize işlemleriniz için oldukça önemlidir. Tüm bunların ışığında da Europe Job Center ile çalışarak Almanya vizesi aldıysanız ve Almanya’ya gittiyseniz sizi hala bekleyen pek çok şeyin olduğunu unutmayın. Europe Job Center, yurtdışında da pek çok konuda yanınızda olacaktır. Hiçbir şekilde mağduriyet yaşamamanız için elinden geleni yapacaktır.

 

EJC, Almanya İş Vizesi hakkında olası bir olumsuz durumda yurtdışı temsilcilikleri aracılığıyla duruma en kısa sürede müdahale etmeyi başarır. Danışanlarının mağduriyetini en hızlı şekilde giderir.

 

Europe Job Center – Türkiyenin Avrupaya Açılan En Güvenilir Kapısı

Giriş Yap

Kaydol

Forgotten Password

Tebrikler!
Avrupa'da Yaşama Fırsatını Yakalamak İçin İlk Adımı Attın.

Sorun mu var?

Bu süreçte aklına takılan her adımda bize hiç çekinmeden danışabilirsin.

Share